Diplomajaar 1939
Eerste rij: 1 E.H. Lieven Hoste, 2 3 E.H. Frans De Bruyn, 4 E.H. Felix Van Wymersch, 5 E.H. Emiel Ivens, 6 E.H. Frederik Spittaels, 7 E.H. Emiel Steeman, 8 E.H. Alidor Hulpiau, 9 E.H. Felicien Vandenbossche, 10 E.H. Richard Van Achter, 11 E.H. Jan De Venter, 12 E.H. Gustaaf Van de Merlen, 13 E.H. Frans De Wilde,
Tweede rij: 14 15 16 Victor Kindts, 17 18 19 Jozef Hellemond, 20 Frans Rombaut, 21 Jozef De Clippeleir, 22 René Schietse, 23 24 Renaat Verstraeten, 25 Marcel Van Cauwenberghe, 26 27
Derde rij: 28 29 30 Roger Van Heddeghem, 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Vierde rij: 41 42 Domien De Haeck 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52
Vijfde rij: 53 54 55 56 Nestor Verbeke 57 58 59 60 61 Hilaire Verschelden, 62
Zesde rij: 63 64 65 66 67 68 69 70
Gediplomeerden
Naam en voornaam | Geboortedatum | Geboorteplaats | Woonplaats | Overleden | Plaats | |
Aerts Jozef | 08.03.1918 | Vosselaar | Vosselaar | |||
Backx Florent | 11.04.1919 | Essen | Essen | |||
Boelaert Remi | 26.10.1920 | Aaigem | Aaigem | |||
Bruggeman Gaston | 03.09.1920 | Eksaarde | Eksaarde | 13.11.2008 | Doorslaar-Ekaaarde | |
De Bisschop Remi | 02.11.1919 | Melden | Melden | |||
De Booser Jozef | 29.10.1920 | Deinze | Deinze | |||
De Geeter Michel | 26.07.1920 | Menen | Menen | |||
De Grave Urbain | 02.03.1920 | Heldergem | Aaigem | |||
42 | De Haeck Domien | 16.02.1920 | Schoonaarde | Gijzegem | 21.04.1994 | Zele |
De Maere Robert | 24.12.1920 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | |||
De Medts Joris | 06.07.1920 | Ronse | Ronse | |||
De Paepe Robert | 27.09.1919 | Balegem | Balegem | |||
De Rauw Rafaël | 12.08.1920 | Hofstade | Hofstade | 1972 | ||
De Smet André | 15.11.1920 | Maldegem | Maldegem | |||
De Volder Robert | 06.03.1920 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | |||
De Witte Firmin | 26.09.1920 | Haine-Saint-Pierre | Wachtebeke | |||
D'Hauwer Paul | 24.12.1920 | Baardegem | Baardegem | |||
Eeckelaert Leo | 26.09.1920 | Melsele | Melsele | |||
Goossens Louis | 04.12.1920 | Waasmunster | Sint-Niklaas | + | ||
Hereygers Aloïs | 29.02.1920 | Essen | Essen | 05.01.1944 | ||
16 | Kindts Victor | 03.09.1919 | Eeklo | Eeklo | ...12.1972 | Eeklo |
Maes Jan | 29.12.1920 | Londerzeel | Borgerhout | + | ||
Maes Leander | 16.05.1920 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | |||
Maris Amaat | 08.12.1920 | Steendorp | Steendorp | + | ||
Mol Jozef | 25.03.1920 | Essen | Essen | 05.07.1952 | ||
Otten Jan | 24.02.1920 | Reusel | Arendonk | + | ||
Piessens Armand | 10.07.1920 | Eeklo | Eeklo | |||
Rombaut August | 01.01.1921 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | |||
Slagmolen Jozef | 23.02.1920 | Gestel | Erpe | 1998 | Aalst | |
Taerwe Hubert | 24.09.1920 | Asper | Asper | |||
Uyttendaele Maurits | 25.08.1920 | Zaffelare | Zaffelare | 08.05.1944 | ||
Van Cauwenberghe Marcel | 21.04.1920 | Hofstade | Hofstade | 08.06.2002 | Merelbeke | |
Van den Bossche Romain | 27.05.1920 | Mariekerke | Mariekerke | |||
Vanden Herrewegen Remi | 18.06.1920 | Viane-Moerbeke | Viane-Moerbeke | 1975 | ||
Van der Biest Jozef | 24.05.1920 | Zonnegem | Zonnegem | |||
Van de Voorde Paul | 11.06.1920 | Lokeren | Lokeren | + | ||
30 | Van Heddeghem Roger | 13.01.1920 | Massemen | Massemen | ||
Van Hove Werner | 23.11.1919 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | |||
Van Hoye Romain | 14.05.1920 | Lokeren | Lokeren | + | ||
Van Megroot Richard | 03.04.1920 | Moerbeke-Waas | Moerbeke-Waas | |||
Van Nieuwenhove Frans | 25.02.1920 | Erembodegem | Erembodegem | 1972 | ||
Van Overloop Frans | 18.04.1920 | Stekene | Stekene | + | ||
Van Royen Paul | 28.06.1920 | Beveren | Beveren | |||
Van Ryckegem Walter | 04.11.1920 | Oostkamp | Knesselare | |||
Van Steendam Constant | 18.11.1918 | Wichelen | Wichelen | 1978 | ||
Verbeeck Marcel | 14.10.1920 | Brecht | Brecht | |||
56 | Verbeke Nestor | 17.08.1920 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | 30.05.1974 | |
Verbeurgt Michel | 04.03.1920 | Schorisse | Schorisse | + | ||
61 | Verschelden Hilaire | 27.06.1920 | Sint-Niklaas | Sint-Niklaas | 04.12.1977 | |
24 | Verstraeten Renaat | 15.09.1920 | De Klinge | Kemzeke | ||
Vlieghe Robert | 06.10.1920 | Moen | Moen | |||
Waterschoot Geeraard | 17.03.1920 | Grembergen | Grembergen | 04.09.1944 | Petite-Somme (Durbuy) | |
Wauters Jan | 10.08.1919 | Sint-Lenaert | Brecht |
Kostersschool
Eerste rij: 1 E.H. Felicien Vandenbossche, 2 E.H. Emiel Steeman, 3 Jozef Hellemond,
Tweede rij: 4 5 6 7 8
- Van Poucke Jozef, Den Tandt Jozef, Michel Van der Biest
Weetjes
- Hilaire Verschelden (foto nr. 61) is de zoon van Frans Verschelden (O1913) en de vader van Jan Verschelden (oefenschoolonderwijzer, diplomajaar 1972).
- Nestor Verbeke (foto nr. 56) was oefenschoolonderwijzer in de Bisschoppelijke Normaalschool. Zie Nestor Verbeke.
- Werner Van Hove was oefenschoolonderwijzer en leraar in de Bisschoppelijke Normaalschool. Zie Werner Van Hove.
- Marcel Van Cauwenberghe huwde op 13.07.1943 met Irene Elodie Van Caelenberg (°21.01.1917), de zus van Louis Henri Van Caelenberg (O1926). Zijn echtgenote overleed te Brussel op 14.12.1948 in tragische omstandigheden (oorlogsfeiten).
- Renaat Verstraeten was schoolhoofd in de gemeenteschool van De Klinge.
- Jozef Den Tandt werd tot koster benoemd te Zulte.
De Petten - 1e wandeling
Met Domien De Haeck, Jan Wauters, Marcel Verbeeck en René Verstraeten
- Victor Kindts was de oom van Paul Kindts (regent 1965). Victor Kindts was enkele jaren onderwijzer in de gemeentelijke basisschool in Eeklo en werd daarna wijnhandelaar.
- Roger Van Heddeghem was onderwijzer en later schoolhoofd aan de Gemeentelijke Jongensschool te Massemen.
- Domien De Haeck stond nooit in het onderwijs. Zijn loopbaan verliep in het bankwezen.
- Robert De Volder is de vader van Eric De Volder. (lees meer: klik hier)
- Gerard Waterschoot, zoon van Amedé en Helena Brabants, was geagregeerd leraar voor het middelbaar onderwijs. Hij is overleden voor het vaderland te Petitte-Somme (Durbuy) op 4 september 1944.